Banner
Namuose > Žinios > Turinys

Keturios tendencijos, veikiančios pieno pramonę 2019 m

Apr 24, 2019

Atidarius 2019 m. Pasaulio pieno inovacijų apdovanojimus, pažvelkime į keturias pagrindines tendencijas, turinčias įtakos tarptautinei pieno pramonei.

Virškinimo sveikata

Vartotojų nuolatinis susirūpinimas sveikata, ypač žarnyno sveikata ir probiotikais, bus pagrindinė tendencija, turinti įtakos pieno pramonei 2019 m. Pieno produktai laikomi vienu iš geriausių probiotikų vežimo į žmogaus kūną vežėjų, o kai kurios jogurto bakterijos buvo įrodyta, kad pagerina laktozės virškinimą netoleruojančiomis populiarumomis. Ypač Caiffel populiarumas pasaulio maisto ir sveikatos rinkoje šiais metais išaugo, o pasaulinė probiotikų rinka iki 2024 m.

milk product


Pieno baltymai

Baltymų vartojimo didėjimas skatina pieno pramonės inovacijas, o daugelis vartotojų naudoja pieno baltymus. „AMCO Proteins“ teigia, kad per pastarąjį dešimtmetį išrūgų baltymas, pieno produktuose randamas baltymas, išaugo 7,5 proc., O rinkos lėtėjimo požymių nėra. Pieno kompanijos didele dalimi skatina „baltymų“ produktus, nes jie yra sveiki ingredientai, ypač todėl, kad juose yra visų būtinų aminorūgščių. Nuo kavos grietinėlės iki desertų iki jogurto ir ledų matome dramatišką baltymų turinčių pieno inovacijų skaičiaus padidėjimą.

Skonio eksperimentas

Vartotojai, ypač jauni vartotojai, turi vis didesnį malonumo poreikį, o kai kurie nauji, įdomūs, įdomūs skoniai turi įtakos pieno produktų naujovėms. Vartojimas pagal vartojimą tapo nauja galimybe, nes pasauliniai pokyčiai, pvz., Daugiakultūriškumas, atveria naujas pieno produktų galimybes, remiantis neseniai paskelbta Fonterros ataskaita. Iki šiol pieno rinkoje buvo daug alkoholio pridėtų ledų, skonio sviesto ir aštrus sūris. Sparčiai vystantis augalinio pieno pakaitalas tik išeinant iš mąstymo modelio ir bandant įvairius skonius.

Cukraus mažinimas

Siekiant patenkinti vis sveikiau besinaudojančių vartotojų poreikius, pieno produktų gamintojams bus sunku pristatyti geriausius skonį turinčius produktus. Didžioji dalis ledo kūrinių, šiuo metu prieinamų „Dailry“ rinkoje, turi mažai kalorijų. Pavyzdžiui, „Cadbury“ pristatė pieno šokolado juostą, sumažindama cukraus kiekį 30 proc. Tačiau kai kurie teigia, kad tai nepakanka, nes Didžiosios Britanijos mažmenininkų asociacija pasisako už privalomą nesveiko maisto kontrolę. Didžiosios Britanijos vyriausybė 2018 m. Nustatė cukraus mokestį už gėrimus, ji taip pat galėjo patirti didelio cukraus maisto mokestį. Dėl šios priežasties „dailry“ desertų rinkoje bus nuolat mažai cukraus produktų srautas.


Susisiekite su mumis

Adresas: 810 kambarys, 1-asis vienetas, „Zhuque Seven-Star International“ apartamentai, Zhuque gatvė, Yanta rajonas, Sianas, 710075

Tel .: 0086-029-68750642 / 68750658

Faksas: 0086-029-68750658

El. Paštas: info@nutragreenlife.com

Interneto svetainė: www.nutragreenlife.com

Back