Banner
Namuose > Žinios > Turinys

Citrinų sultys mažina alkoholio sukeltą kepenų pažeidimą

Jan 23, 2019

Pagal neseniai atliktą „BioMed Research International“ atliktą tyrimą, citrinų sultys gali sumažinti ar netgi pakeisti pernelyg didelio geriamojo kepenų poveikį.

Šiame bandyme su gyvūnais tyrėjai atsitiktinai suskirstė 30 vyrų pelių į penkias grupes, po šešias, kad įvertintų alkoholio apsauginį poveikį alkoholio sukeltam kepenų pažeidimui. Pelės buvo suskirstytos į modelinę grupę (apdorota etanoliu ir distiliuotu vandeniu), kontrolinę grupę (apdorota distiliuotu vandeniu) ir tris eksperimentines grupes (apdorotos atitinkamai etanoliu ir skirtingas citrusinių limonų sulčių koncentracijas)).

Lemon


Dėl didelio alanino aminotransferazės (ALT) ir aspartamo aminotransferazės (AST) kiekio, grupė parodė kepenų pažeidimą, kurį sukėlė per didelis etanolio vartojimas. Eksperimentinėje grupėje ALT ir AST koncentracija serume sumažėjo ir gerokai pagerėjo kepenų histopatologiniai pokyčiai.

Mokslininkai mano, kad teigiamas Citrus limon poveikis alkoholio sukeltam kepenų pažeidimui priskiriamas daugeliui bioaktyvių ingredientų, tokių kaip eteriniai aliejai, pektinas, fenoliniai junginiai (daugiausia flavonoidai) ir vitaminai. Ypač vitaminas C apsaugo nuo oksidacijos, įskaitant lipidų peroksidaciją.

Kita vertus, mokslininkai parodė, kad citrusinių limonų eteriniai aliejai turi apsauginį poveikį virškinimo trakto funkcijai ir žarnyno barjerui, o tai netiesiogiai gali užkirsti kelią alkoholiui pakenkti žarnyno barjerų funkcijai ir užkirsti kelią bakterijų endotoksinui patekti į plonąsias žarnas.


Susisiekite su mumis

Adresas: 810 kambarys, 1-asis vienetas, „Zhuque Seven-Star International“ apartamentai, Zhuque gatvė, Yanta rajonas, Sianas, 710075

Tel .: 0086-029-68750657 / 68750642/68750658

Faksas: 0086-029-68750658

El. Paštas: info@nutragreenlife.com

Interneto svetainė: www.nutragreenlife.com

Back