Banner
Namuose > Žinios > Turinys

Ilgą laiką mobiliųjų telefonų ir kompiuterių grojimas naktį gali lemti nutukimą ir diabetą? Kaltininkas yra mėlyna šviesa!

Jul 24, 2019

Neseniai atliktas naujas tyrimas parodė, kad maratonai tik valandą nakties bus veikiami mėlynos šviesos, padidės gliukozės kiekis kraujyje ir padidės cukraus vartojimas. Tobulėjant mokslui ir technologijoms, daugelis elektroninių gaminių kasdieniame gyvenime skleis mėlyną šviesą, pavyzdžiui, televiziją, kompiuterį ir mobiliuosius telefonus. Yra didelis ryšys tarp nutukimo ir dirbtinės šviesos lygio naktį. Daugelį dirbtinės šviesos, su kuria mes liečiame, gauname iš ledų ir ledų ekranų, skleidžiančių daug mėlynos šviesos. Akių tinklainės ląstelės yra jautrios mėlynai šviesai ir perduoda informaciją tiesiai į smegenų sritis, kurios kontroliuoja apetitą.

timg


Siekiant geriau modeliuoti šviesą, šiame tyrime naudotos žiurkės buvo kasdien, ty dienos metu miegodavo vakare, o ne tipiškos naktinės laboratorinės žiurkės, kurios būdavo ištisos nakties. Tyrėjai išsiaiškino, kad tik valandą po naktinio mėlynos šviesos švitinimo žiurkių patinų gliukozės tolerancija pasikeitė, o tai buvo įspėjamasis signalas ankstyvoje diabeto stadijoje. Naktį veikiama šviesa, ypač mėlyna šviesa, trukdo apetitui, o naktį naudojami elektroninių prietaisų ekranai gali padidinti žmonių polinkį valgyti saldumynus ir pakenkti organizmo gebėjimui virškinti cukrų, ypač vyrams. Nors pelės buvo tiriamos tik vieną naktį, laikui bėgant tai gali sukelti svorio padidėjimą ir diabetą.

Šiuo metu geriausias būdas apsisaugoti nuo mėlynos šviesos yra laikas, kurį naktį būnate prie elektroninio įrenginio ekrano. Kai reikia susisiekti su elektroniniu prietaisu, įrenginyje esančią aplikaciją galima nustatyti naktiniu režimu arba akinius filtruoti mėlyna šviesa, siekiant atitaisyti mėlynos šviesos žalą, kuri jau yra plačiai paplitusi rinkoje.

 

Susisiekite su mumis

Adresas: 810 kambarys, 1 skyrius, „Zhuque“ septynių žvaigždučių tarptautiniai apartamentai, Zhuque gatvė, Jantos rajonas, Sianas, 710075

Tel .: 0086-029-68750642 / 68750658

Faksas: 0086-029-68750658

Paštas: info@nutragreenlife.com


Back