Banner
Namuose > Žinios > Turinys

Aktyviosios sudedamosios dalys kakavos pupelių liemenėje prisideda prie kovos su nutukimu susijusios Diseasea

Jul 01, 2019

Neseniai atliktas Ilinojaus universiteto tyrimas parodė, kad kakavos pupelių kriauklės fenoliai turi didelį poveikį pelėms ir imuninėms ląstelėms, o tai gali padėti apsisukti lėtiniu uždegimu ir atsparumu insulinui, susijusiam su nutukimu. Fenolio aktyvus junginys gali būti dedamas į maistą, todėl ne tik gali būti mitybos ir sveikatos priežiūros vaidmuo, bet taip pat gali išspręsti 700000 tonų pupelių apvalkalų, susidarančių kasmet dėl šokolado perdirbimo, ir suteikia įmanomas ir naujoviškas išteklių panaudojimo sprendimas.

cocoa bean shell


Kakavos pupelių apvalkale yra trijų rūšių specialios naudingos bioaktyvios medžiagos: protocatechuic acis, epicatechin ir proanthocyanidins b2, kurie taip pat randami kakavos, kavos ir žaliosios arbatos. Kai riebalų ląstelė yra apdorojama fenoliniu junginiu arba vandeniniu ekstraktu, turinčiu visus junginius, pažeistos mitochondrijos yra taisomos baltame riebalų ląstelėje. Be to, riebalų kaupimasis adipocituose reiškia, kad uždegimas užblokuotas ir ląstelių insulino jautrumas atkuriamas. Per daug riebalų kaupimasis adipocituose skatina makreofagų dauginimąsi ir veda prie toksinų išsiskyrimo, tokiu būdu skatinant riebalinį audinį. Galiausiai, lėtinis uždegimas neleidžia ląstelėms absorbuoti gliukozės, todėl atsiranda atsparumas insulinui ir galimas 2 tipo diabetas.

Kakavos pupelių apvalkalo ekstraktas gali išlaikyti mitochondrijas ir jo funkciją, reguliuoti uždegiminį procesą ir išlaikyti adipocitų jautrumą insulinui. Jei šie fenoliai yra pagrindiniai ekstrakto komponentai, galima teigti, kad šių veikliųjų medžiagų valymas gali užkirsti kelią mitochondrijų disfunkcijai kraujagyslių audiniuose.

Tyrimo svarba buvo ta, kad būtų galima taikyti naują požiūrį į kakavos pupelių naudojimą. Viena vertus, kakavos apvalkalas yra naudojamas kaip pramoninės atliekos, o jei nebus veiksmingai gydomas laiku, gali būti padaryta aplinkos tarša, o toksiškos medžiagos aplinkoje gali būti sumažintos iki mažiausio, apdorojant korpusą, kad būtų gautas naudingas komponentai. Kita vertus, pakartotinai panaudojant kakavos gamintojus galima pridėti papildomų pajamų šaltinių.

Šiuo metu kakavos pramonė taip pat susiduria su daugybe problemų, pastangos didinti skaidrumą yra tai, kad pramonė nepadaro jokių pastangų. Naudojant kakavos pupelių kriaukles, šokolado gamyba gali tapti ekologiškesnė ir padidinti ūkininkų pajamas. „Cargill“ neseniai paskelbė tvaraus vystymosi ataskaitą, kuria siekiama spręsti miškų naikinimo ir atsekamumo problemas, siekiant pagerinti ūkininkų gyvenimo kokybę.


Susisiekite su mumis

Adresas: 810 kambarys, 1-asis vienetas, „Zhuque Seven-Star International“ apartamentai, Zhuque gatvė, Yanta rajonas, Sianas, 710075

Tel .: 0086-029-68750642 / 68750658

Faksas: 0086-029-68750658

El. Paštas: info@nutragreenlife.com

Interneto svetainė: www.nutragreenlife.com

Back