Banner
Namuose > žinios > Turinys

L-Theanine galima naudoti kūdikių maistui?

Mar 18, 2019


L-theanine randamas arbatos lapuose ir kaip maisto papildas, ir jis gali sumažinti nuovargį, sumažinti kraujospūdį ir pagerinti mokymosi bei atminties gebėjimą, bet ne hipnozę. Sukurtas sintetinio L-theanine (Suntheanine) gamybos fermentinis metodas.


Reguliavimo statusas skiriasi priklausomai nuo šalies.

Japonijoje L-theanine buvo patvirtintas naudoti visuose maisto produktuose, įskaitant žolelių arbatas, gaiviuosius gėrimus, desertus ir kt.

Jungtinėse Amerikos Valstijose Maisto ir vaistų administracija (FDA) mano, kad ji yra visuotinai pripažinta saugi (GRAS) ir leidžia ją parduoti kaip maisto papildą. Vokietijos federalinis rizikos vertinimo institutas, savo federalinės maisto ir žemės ūkio ministerijos atstovas, prieštarauja, kad gėrimai būtų papildyti L-theanine.

Europos maisto saugos tarnyba EFSA neigiamai informavo apie teiginius apie sveikatingumą, susijusius su L-theanine ir pažinimo funkcijomis, psichologinio streso mažinimu, normalios miego palaikymu ir diskriminacijos dėl menstruacijų mažinimu. Todėl teiginiai apie sveikatingumą L-theanine yra draudžiami Europos Sąjungoje .


Back