Banner
Namuose > žinios > Turinys

Nutragreenlife pagrindinė baltymų rekomendacija išsprendžia vyresnes moteris, kurios yra nešiotinos ir pažeidžiamos

Jul 02, 2019

Silpnumas yra bendra daugiamatė pagyvenusių žmonių liga, paveikianti žmones, turinčius didesnę nepriklausomumo ir judėjimo, kritimo, lūžių, daugelio ligų ir mirties riziką. Yra įrodymų, kad yra stipri sąsaja tarp silpnumo ir prastos mitybos, ir kad baltymai gali būti svarbiausia maistinė medžiaga, daugiausia veikianti raumenų sveikatai. Ši „Nutragreenlife“ daugiau dėmesio skiria vyresnio amžiaus moterų, kurios yra silpnos ir pažeidžiamos, sprendimui.

Rytų studijų universitete ir Kuo-Opiao universitete atliktas tyrimas parodė, kad pakankamai baltymų gali sumažinti vyresnio amžiaus moterų silpnumo ir pažeidžiamumo riziką. Pakankamas baltymų suvartojimas apibrėžiamas kaip mažiausiai 1,1 g / kg kūno svorio. Tyrimo rezultatai paskelbti Europos mitybos žurnale.

protein


2012 m. Šiaurės šalių mitybos rekomendacijose rekomenduojama 1,1-1,4 gramų baltymų per kilogramą kūno svorio išlaikyti pagyvenusių žmonių fizinį tinkamumą. Tačiau kyla pavojus, kad bus gauti atitinkami duomenys apie ryšį tarp baltymų ir fizinio silpnumo. Naujajame tyrime buvo nagrinėjamas ryšys tarp vyresnio amžiaus moterų baltymų ir baltymų bei kūno silpnumo šaltinių.

Subjektas buvo 65–72 metų amžiaus moteris, dalyvavusi osteoporozės rizikos veiksniuose ir lūžių prevencijos prevencijoje. Kiekvieno kūno svorio kilogramo baltymų suvartojimas buvo apskaičiuotas nuo 2003 m. Iki 2004 m. Pradinio trijų dienų raciono. Po 3 metų stebėjimo 2006–2007 m. Pažeidžiamumo fenotipas buvo apibrėžtas kaip trijų ar daugiau savybių: mažas sukibimo stiprumas, mažas vaikščiojimo greitis, per mažas fizinis aktyvumas ir vienas ar du pažeidžiamumo kriterijai: nuovargis ir svorio netekimas daugiau kaip 5%.

Rezultatai parodė, kad rekomenduojama vartoti baltymų kiekis buvo susijęs su mažesne vyresnio amžiaus moterų silpnumo ir pažeidžiamumo rizika. Be to, gyvūnų baltymų suvartojimas yra susijęs su mažesne silpnumo tikimybe. Kitiems, kurių kūno svoris yra 70 kg, rekomenduojamas baltymų kiekis atitinka minimalų suvartojimą 77 g. Pavyzdžiui, kiekvienos vištienos krūtinėlės baltymų kiekis yra 25 g, vieno virinto kiaušinio baltymų kiekis yra 6 g, o du pilnutiniai duonai - 6g.

Pagal naująjį tyrimą, tinkamas baltymų kiekis yra svarbus raumenų sveikatai ir taip pat gali užkirsti kelią raumenų silpnumui. Tačiau šioje srityje reikalingi tolesni tyrimai.

 

Susisiekite su mumis

Adresas: 810 kambarys, 1-asis vienetas, „Zhuque Seven-Star International“ apartamentai, Zhuque gatvė, Yanta rajonas, Sianas, 710075

Tel .: 0086-029-68750642 / 68750658

Faksas: 0086-029-68750658

El. Paštas: info@nutragreenlife.com

Interneto svetainė: www.nutragreenlife.com

Back