Banner
Namuose > žinios > Turinys

Kas yra sojų pupelių baltymų milteliai?

Sep 15, 2017

Sojų pupelių baltymų milteliai yra pagaminti iš genetiškai nemodifikuotų sojos pupelių, pasižymintys geru dulkių poveikiu, geresniu gelio formavimu, emulsumu, vandens ir alyvos laikymo pajėgumu, didesniu mėsos sukibimu, puikia spalva ir skoniu.

Visų pirma, sojos baltymų izoliatas, atsižvelgiant į jo saugumą, vis dažniau laikomas sveikatos mikroskopu, nes jis plačiai naudojamas siekiant padidinti baltymų kiekį įvairiuose maisto produktuose arba pagerinti tekstūrą. Yra trys bendros problemos, apie kurias reikia žinoti.

Sojų baltymų izoliatas ekstrahuojamas iš riebalų pašalintų sojų miltų. Jis pagamintas iš beveik gryno baltymo, nes išskyrimo procese gaunamas produktas, kuris yra 93–97 proc. Baltymų, todėl mažai riebalų ir angliavandenių.

Vidutiniškai sojos baltymų izoliatų vartojimas nekelia pavojaus sveikatai. Aš matau pagrindinę sojos baltymų izoliatų naudą kaip mitybos priemonę, padedančią patenkinti jūsų kasdienius baltymų poreikius. Jei po treniruotės susilaikote nuo pieno baltymų (išrūgų) valgymo arba jei reikia padidinti baltymą tam tikru metu, naudokite sojos baltymą, kaip naudosite bet kokį baltymų papildą.


Norėdami gauti daugiau informacijos, spustelėkite:

info@nutragreenlife.com


blob.png

Back